Ekrem Ulus

Mehmet Zahid Kotku Camii imam hatibi hafız Ekrem Ulus’un kalplere huzur veren tilaveti (Ahzab: 38-48 , Saff: 6-8)

12 Rebiülevvel 1432 – 14 Şubat 2011, Haliç Kongre Merkezi, BİNDER tarafından yapılan MEVLİD 1432 – el-Beşir (s.a.v) programı

http://www.youtube.com/watch?v=tv7gtWxu7HY

OKUNAN AYETLERİN MEALİ:

AHZAB SURESİ

38. Allah’ın kendisine farz (ve takdir) buyurduğu şeyler(i yerine getirme)de Peygamber’e hiçbir vebal yoktur. Daha önce geçen (peygamber)lerde de, bu, Allah’ın âdeti olarak böyledir. Allah’ın emri takdir edilmiş bir kader (ve kat’î bir hüküm)dür.

39. (Peygamberler) öyle kimselerdir ki, Allah’ın gönderdiklerini tebliğ ederler, Allah’dan korkarlar ve O’ndan başka hiçbir kimseden korkmazlar. (Dinlemeyenlere) hesap görücü olarak Allah yeter.

40. Muhammed, adamlarınızdan hiçbirisinin babası değildir; fakat o Allah’ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

41. Ey iman edenler! Allah’ı çok anın (zikredin).

42. O’nu, sabah akşam tesbih edin. [bk. 30/17-18]

43. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için, üzerinize rahmetini gönderen O’dur ve (sizin için) bağışlama dileyen de melekleridir. (Allah,) mü’minlere çok merhamet edendir.

44. (Mü’minler,) O’na kavuştukları gün, (Allah’ın) onlara yönelik iltifatı “selam”dır. (Allah) onlara şerefli bir mükâfat hazırlamıştır. [bk. 10/10; 36/58]

45-46. Ey Peygamber! Muhakkak biz seni, (ümmetin üzerine) bir şâhit, bir müjdeci ve bir uyarıcı olarak, hem de Allah’ın izniyle, bir davetçi ve nur saçan bir kandil olarak gönderdik.

47. (Resûlüm!) Mü’minlere, Allah’dan kendilerine, cidden büyük bir lütuf verileceğini müjdele!

48. Kâfirlere ve münâfıklara itaat etme, onların sana verdikleri eziyetlere (şimdilik) aldırma, Allah’a güvenip dayan. Koruyucu olarak Allah (sana) yeter.

SAFF SURESİ

6. Hani Meryemoğlu İsa da: “Ey İsrâiloğulları! Şüphesiz ben, Allah’ın size gönderdiği peygamberiyim. Benden önce gelen Tevrat’ı tasdik edici ve benden sonra gelecek, adı Ahmed olan bir peygamberi de müjdeleyici olarak geldim” demişti. Fakat o (müjdelenen peygamber) apaçık delillerle kendilerine gelince: “Bu açık bir sihirdir.” dediler. [bk. 2/146; 6/20]

7. Kendisi İslâm’a davet edilirken (ona geleceği yerde,) Allah’a karşı yalan uydurandan daha zalim kim vardır? Allah, zalimler topluluğunu doğru yola (ve başarıya) erdirmez.

8. (Onlar) Allah’ın nurunu (güya) ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Halbuki Allah, kâfirler hoşlanmasa da nurunu (İslâm dînini) tamamlayacak (gayesine ulaştıracak)tır.

Abdulbasid Abdussamed | Hatim Seti İndir
Kabe Canlı Yayın

Comments

 1. Maşallah.. Gerçekten güzel bir tilaveti var hocanın. İstanbul Üsküdar’da, Küçük Çamlıca’daki Mehmet Zahid Kotku camiine herhangi bir vakit namazına gidenler kendisini canlı olarak dinleme imkanı bulabilirler.. Canlı dinlemek daha bir başka oluyor :)

 2. mustafa meral
  18/03/2011 - 02:24

  Hocam, teşekkür ederim.RABBİM okunan ayetleri hayatımızın düsturu etsin.CENAB-I HAK Nurunu tamamlamaya çalışanların yanında bizleri haşretsin.

 3. Şeyma Öztürk
  28/04/2011 - 04:22

  Allah cc razı olsun…
  Ne güzel kelam, ne güzel ortam, ne güzel ses, ne güzel paylaşım…

 4. Osman Ergin
  08/05/2011 - 13:40

  Kelamlarin en guzeli olan bu ayetlerin hayatimizin dusturu olmasini O kelamin sahibi olan Allh tan tmennie derim.Hocam Agziniza ve yureginize saglik Guzel bir tilavet

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *