HAKKINDA

Kuranvakti.com; Kur’an-ı Kerim’in gönüllere huzur veren tilavetini (okunuşunu) dinlerken bir yandan da Türkçe mealini okuyarak bu İlahi Kitap’tan en güzel şekilde istifade etmeniz amacıyla hazırlanmıştır. Nitekim bizim en büyük eksikliğimiz, Kur’an’ı anlamaksızın okumak veya dinlemektir…

Bu siteyi hazırlarken; Kur’an-ı Kerim’i ne hızlı ne yavaş, ne çok sesli ne çok sessiz, “itidal üzere” okuyan, tilavetiyle insanın ruhunu okşayan/gönlüne tesir eden okuyuculardan seçtik. Bir sureyi hangisi güzel ve itidal üzere okumuş ise o sesi kullandık. Kullandığımız tüm surelerin (ses dosyalarının) toplam süresi 27 saat 20 dk. Yani Kur’an-ı Kerim’i okuyup (dinleyip) bitirdiğinizde aslında toplamda sadece ortalama 1 gününüzü almış oluyor. Günlük belli bir vaktinizi buraya ayırarak birkaç ayda Kur’an’ın tamamını (anlayarak) okuyabilir/dinleyebilirsiniz…

Bu kaynaktan en iyi nasıl istifade edebilirsiniz?

Günümüzde Kur’an-ı Kerim’i okuyanlar genelde 3 kısımdır;
» Bir kısmımız Arapça metnini okur, bunun karşılığında büyük sevap alır,  fakat malesef, ne okuduğunu, nelerden bahsedildiğini anlamaz.
» Bir kısmımız sadece Türkçe mealini okur, böylece okuduğunu anlar fakat tilavet olmadan bu İlahi Kitabın feyzini, hazzını tam olarak tadamaz.
» Çok az bir kısmı da (Arapça anlayanlar) her ikisini bir arada tutarak  O’nun feyzinden daha fazla istifade eder..

İşte, KuranVakti.com’un amacı;

Bu azınlıktakilerin tattığı İlahi hazzı tatmanıza, kalplerinizin İlahi feyzle dolmasına vesile olmaktır. Nasıl mı?

Lütfen aşağıdaki metodu okuyun, çünkü uygulanmış ve Allah’ın izniyle etkisi görülmüş bir metoddur.

Bu kaynaktan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için;

1. Herhangi bir sureyi açtığınızda, dinlediğiniz  her bir ayeti, o ayetin mealiyle eşleştirerek dinleyin.  Örneğin; Fatiha suresinin ilk ayetinin meali olan “Hamd, alemlerin Rabbi olan  Allah’a aittir” ayetini okurken, kulağınızı, Arapça okunmakta olan  “Elhamdulillahi Rabb’il-alemin” ayetine verin. Bu şekilde, her sureyi, Türkçe meali ile Arapça kıraatini (okunuşunu) eşleştirerek dinleyin. Bu metodla ayetin hem İlahi üslubu olan Arapça tilavetini hem de Türkçe anlamını birlikte hazmetmiş olursunuz, ki bu şekilde insanın kalbi gerçekten manevi huzurla, ilahi feyzle doluyor.

Bunu tam anlamıyla yapabilmeniz, Kur’an okuma seviyenizle de ilgilidir. Okunan ayetleri tane tane dinleyebilmeniz için temel Kur’an bilginizin olmasında fayda var. Eğer Kur’an okumasını bilmiyorsanız unutmayın ki; bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp;) Siz de en kısa zamanda tecvid ve tilavet bilgisi iyi olan birinden Kur’an-ı Kerîm okumasını öğrenebilir  ve yukarıda bahsettiğimiz metodu uygulayabilirsiniz.

Düzenli bir çalışma ile 1 ayda okumasını, 1 ayda da tecvid ve tilaveti rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Siz de hak verirsiniz ki, boşa geçirdiğimiz ayların, yılların yanında 2 ay fazla bir zaman dilimi değildir.

Bunu da yapamıyorsanız en azından Kur’an-ı Kerim’in açıklamalı mealini okumanızı tavsiye ederiz. Açıklamalı meal tavsiyesi isterseniz, Hasan Tahsin Feyizli hocanın hazırlamış olduğu Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali’ni öneririz. Telif konusundan dolayı kendi sitemizde kullanamıyoruz.)

2. Günlük olarak belli bir vaktinizi Kur’an-ı Kerim’e ayırın. (Fazla değil 15-20 dakika yeterli, önemli olan devamlı olması.)

3. Bir de, Kur’an okumaya başlamadan önce şu duayı da okumayı ihmal etmeyin, etkisini mutlaka görürsünüz. (Bir kaç hafta okursanız alışkanlık haline gelir.) Bu gayretler neticesinde; bir süre sonra Kur’an-ı Kerim’in manevi etkisini, ilahi feyzini yakından hissedersiniz, kalbiniz huzur ve huşu ile dolar inşallah…


Comments

 1. “Kalplerin huzur bulduğu vakit” sloganıyla 2005 yılından bu yana hizmet veren sitemiz KuranVakti.com yenilendi… İlk günkü gibi “sadelik” ve “kullanışlılık” prensibinden vazgeçmeden bir takım değişiklikler/yenilikler yaptık..

  NE DEĞİŞTİ?
  1. En önemli yenilik, daha fazla insana ulaşmak ve daha fazla insanın Kur’an’a ulaşması için arama motoru dostu bir yapı inşa ettik.
  2. Bazı ziyaretçilerimizin bilgisayarlarında (browserlarında) ses problemi yaşanıyordu, yapılan değişikliklerle artık bütün browserlarda sorunsuz bir şekilde Kur’an sedası işitilebilecek inşallah.
  3. Önceden statik (durağan) bir yapıdaydı, şimdi dinamik bir yapıya kavuştu. Genel konsepti bozmadan zaman zaman güncel dosyalar, makaleler, indirilebilir hatim setleri vb. paylaşımlar, yayınlar olacak inşallah.

  İçerikte kullanılan materyaller (meal kısmında Diyanet Vakfı meali, özet bilgiler kısmında Tefhimül Kur’an, sureleri okuyan kurralar) ile ilgili bir değişiklik yapılmadı.. Siteniz aynı yerde aynı adreste sizleri ve sevdiklerinizi bekliyor…

 2. Ahmet Yazanel
  25/02/2011 - 07:27

  Sa.
  Hazırladığınız sitenin çok güzel ve verimli olduğunu ifade etmek istiyorum. Allah başarılarınızı daim etsin. Çalışmalarınızın çok güzel amellere vesile olacağına olan inancımı belirtmek isterim. Gönlünüzün Allah aşkıyla dolmasını temenni ederim. Allah’a emanet olun.

 3. Allah razı olsun.. Sizin hayrınızla vesilenizle Rabbimin kitabının Türkçesini 1 defa okumak kısmet oldu.

 4. Yavuz Turan
  25/02/2011 - 13:24

  Sitenizi gezdim ve gördüm ki çok hoş bir site hazırlamışsınız. Her müslümanın girip Kuran-ı Kerimden sure ve ayetler dinleyebilmesi için çok güzel seslendirme yapılmış. sizden istediğim üzerine tıkladığında sizin sitenize bağlantı kurabilek resimli ve aynı amanda linkli bir banneri bana ulaştırmanız. bu sayede bende kendi siteme ve başkalrının sitelerine bu banner koyulmasını istekte bulunacağım. Sitenizin herkes tarafından bilinmesini istiyorum. saygı ve sevgilerimi sunar hayırlı günler dilerim..

 5. SelmaÇakan
  26/02/2011 - 15:07

  Yeni haliylede çok güzel olmuş.emeği geçenlerden Allah razı olsun.Rabbim kıymetini bilip faydalanmayı nasip etsin.Çok okuyup,çok dinleyelim inşaallah.

 6. H.Yasemin MERCAN
  27/02/2011 - 07:32

  ALLAH RAZI OLSUN.GERÇEKTENDE SİTENİZDE KALPLERİMİZ HUZUR BULDU..BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER,SİTENİZİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİM.SELAM VE DUA İLE…

 7. gerçekten harika bir site olmuş allah sizden razı olsun.onca boş sitenin içinde böyle yararlı bir site bulmak çok mutluluk verici

 8. Yapımda hizmeti geçen herkese teşekkür eder; Rabbim’den, sizden razı olmasını niyaz ederim…

 9. abdullah13
  27/02/2011 - 21:37

  selamün aleyküm……

  sizler oturupta bilgisayarınızın başına sabahlara kadar bu kadar hoş siteler yapmanın telaşına düşmüşsünüz , dilerim rabbim sizi cennetine koyar…

  şundan e min olunki hardal tanesi büyüklüğünde yapılan iyiliğin dahi karşılığının görüleceği o büyük günde emin olun ki şu yaptığınız eşsiz sitelerin ecrini rabbim sizlere yakuttan yapılma inciden yapılma köşklerle binlerce çeşit renkte olan atlaslarla en değerli mücevherlerle sizleri ağırlayacaktır…..

  şu fakirde sizi belkide bir köşede sizi gözleri nemli bir şekilde izleyecektir….

  neden mi….

  çünkü onun mazisinde şahsen ben pek hayır göremiyorum….

  hep başıboşluk , hep dünyevi bir hayat , hep ziyan hep ziyan….

  ama sizler gecenizden gündüzünüzden feragat edip böyle tebriğe şayan siteler yapmışsınız…

  inşaallah ecrini rabbim ziyadesiyle ziyalendirir….

  sizler o nimetler ile sevinirken bir köşese nemli gözlerle sizleri izleyen bir kişiye gözünüz ilişirse bilin ki ben bu simayı çağrıştıran hissiyatı bir yerlerde okumuştum demeyin sakın ha….

  rabbim dimağınıza güç versin… imanınıza iman ihlasınıza ihlas versin….

  hayırlarınızı ziyadeleştirsin…

  avuçlarınızı a çtığınızda şu günahkar kardeşinizede duada bulunmayı unutmayın….

  selamün aleyküm…..

  ————-

  CEVAP:

  Ve aleykum selam Abdullah bey,
  Öncelikle bu duygu ve düşüncelerinizle bize moral verdiğiniz için teşekkür ederiz.. Allah daha büyük hayırları işlemeyi sizlere nasip etsin..
  Sizin bu yazınızı okurken Efendimiz (s.a.v.) in şu hadisi akılma geldi: “İnsanlar helak olacak, ilim sahipleri müstesna. İlim sahipleri de helak olacak, amel edenleri müstesna. Ve o amel edenler de helak olacak, İHLAS sahipleri müstesna…”
  Dolayısıyla hizmetin büyüklüğü değil, İhlas önemli.
  Sizin veya bir başkasının yaptığı çok küçük bir iyilik veya hizmetteki içten, samimi bir ihlas sayesinde, belki de yukarda saydığınız mükafatların daha büyüğüne nail olacaksınız.
  Ve o zaman bi köşe de oturup nemli gözlerle sizi izleyen birini göreceksiniz,
  o zaman siz de bu fakiri hatırlayın inşallah…

  Semavi İsmailoğlu

 10. Hikmet Uslu
  28/02/2011 - 04:46

  Allah sizleri kalplerin huzur buldukları yerden hiç ayırmasın. Ahirette bütün ruhlar
  O’nun huzuruna getirildiklerinde, sizin yüzleriniz O’nun sevgi ile baktıklarından olsun.
  Güzel hep güzeldir, sizin eski şekliniz de güzeldi yeni şekliniz de güzel. Hz. Mevlâna’nın dediği gibi “Kabın dışındaki süslere değil içindekine bakınız” sizin içiniz,
  (Kur’an-ı Kerim) bizim dünya ve ahirette ışığımız, Yolların en güzeli, tutunulacak en
  emin dost, bizi en çok seven ve yollarımızı gözleyen’e götürecek vasıta, gözyaşlarımızla okuduğumuz ve dinlediğimiz sevgiliden gelen mektup, günahlardan
  kaçışımız, gönüllerimiz daraldığında sığınağımız. Özür dilerim uzun yazdım ama
  sayfalarca yazsam dilim Kur’an-ı Kerim’i anlatamaz. Keşke gönlümü açabilsem…
  o size çok güzel anlatır. Fakat boşuna konuşuyorum {Siz zaten oradasınız.}

 11. Şeyma Öztürk
  01/03/2011 - 03:19

  S.A
  Rabbim cc razı olsun, Kur’an-ı Kerim’i hakkınızda şefaatçi kılsın, Firidevs-i Ala’yı nasip etsin…
  Rabbim’in cc hakkınızda övündüğü kul olasınız…

 12. eyyup yuksek
  01/03/2011 - 07:27

  cok isabetli ve hayirli bir is yapmissiniz allah razi olsun.

 13. Füsun Olgaç
  01/03/2011 - 07:34

  Esselamün aleyküm!..Böyle bir sitenin varlığı beni çok mutlu etti. Allah razı olsun.
  Rabbim tüm inananların yâr ve yardımcısı olsun!…Amin!..

 14. Siteniz çok faydalı ve pratik sizi tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim. Selamun Aleyküm

 15. İnsanlığa nur ve hayat, hayata düzen ve saadet veren bu ilahi kitabı böyle bir ortama taşıyıp insanlığın istifadesine sunmak ne güzel ne hayırlı bir çalışma.. Rabbim hayrınızı kabul etsin, vahiy katipleriyle birlikte haşretsin..

 16. KALPLERE HUZUR VEREN TEK SES KURAN… Onu dinlemeye anlamaya vesile olan Kuran Vakti’ni Hazırlayanlardan ALLAH Razı olsun..

 17. Allah C.C. Razi olsun, muvaffakiyetinizin devamini dilerim.

 18. Seven Sevilir ALLAHI Seveni ALLAH da Sever.. Öğrenmemize vesile oluyorsunuz, Sevmeye, İNŞALLAH Sevilmeye de..

 19. Öncelikle bu siteye vesile olanlardan ALLAH razı olsun. Meşari El Afasi’nin ana sayfanızdaki tilavetinin kaynağını öğrenmek ve ulaşmak istiyorum. Sitede Meşari’ye ait bir hatim CD’si bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 20. Hasan Samur
  10/04/2011 - 02:52

  selamun aleykum emeginizden dolayi cok tesekkur ederim bizzat faydalacagim bir calisma olmus. hersey cok guzel cuzler, sureler, alfabetik siraya gore sureler, vs……..ayetleri sureler halinde bolumlerle koyabilmenin herhangi bir yolu varmi boyle bir calisma yapmaniz mumkunmu?
  bunu sormaktaki amacim ezber yaparken ayet tekrari yaptirmak istiyorum.

 21. Hasan Samur
  10/04/2011 - 02:57

  selamun aleykum emeginizden dolayi cok tesekkur ederim bizzat faydalacagim bir calisma olmus. hersey cok guzel cuzler, sureler, alfabetik siraya gore sureler, vs…….. sureleri ayetler halinde bolumlerle koyabilmenin herhangi bir yolu varmi boyle bir calisma yapmaniz mumkunmu?
  bunu sormaktaki amacim ezber yaparken ayet tekrari yaptirmak istiyorum.

 22. Selamun Aleyküm.hayırlı cumalar.
  ALLAH(c.c) bu sitesinin hazırlanmasında emeği geçen herkesten RAZI olsun.
  BAKARA suresinin 286.ayetinin son kısmının meali eksik kalmış,düzeltilebilirse memnun oluruz.
  saygılarımızla….

  —-

  Aleykum Selam ve Rahmetullah
  Gerekli düzeltme yapılmıştır, ilginiz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla
  Kuranvakti.com

 23. Selamun Aleykum sitenizde kuranı kerim okuyan kişinin adını verebilirmisiniz. Benim için gercekten önemli mesajımı göz ardı etmezseniz sevinirim. hayırlı günler.

  —-

  Aleykum selam Havva hanım. Okuyanlar Meşari, Hamidi, M.Emin Ay, A.Acemi, Abdussamed, Sudaysi. Ama çoğunlukta Meşari (Mishary al Afasy) okuyor.

  Saygılarımızla
  Kuranvakti.com

 24. Selamun Aleykum sitenizi ilk kez ziyaret ediyorum.(Mehmet Zahid Kotku Camii imam hatibi hafız Ekrem Ulus’un okuduğu sureyle başladım ) bu sitede emeği olan herkezde allah razı olsun.istediğim her şey mevcut teşekkürler hepinize.

 25. Selamun Aleykum
  Nebe Suresini okuyanın ismini yazabilir misiniz?
  Hayırlı günler

 26. Al-i imran suresi 99.ayetin son kısmının meali eksik.

  [NOT: Eksiklik düzeltilmiştir, ilginiz için teşekkürler..]

 27. Nebe suresini okuyan: Mishari Al Afasy

 28. Selamün aleyküm Nısa suresi 169.ayetin mealinde harf hataları var.

  As. Allah razı olsun, hata düzeltildi.. (Admin)

 29. Burhanettin
  30/07/2011 - 14:24

  Hocam bilmediğim duaları cep telefonuma kaydedip; anamın mezarında okutsam sonrada duasını nasıl yapsam kabul olurmu

 30. Burhanettin
  01/08/2011 - 02:44

  Selamun Aleykum sitenizi ilk kez ziyaret ediyorum. ALLAH(c.c) bu sitesinin hazırlanmasında emeği geçen herkesten RAZI olsun. Seven Sevilir ALLAHI Seveni ALLAH da Sever. Bilinmeyen bilinir, öğrenilir. Hocam benim sizlere bir sorum olacak: Kabir ziyaretinde kur’an okumasını bilmeyen; cep telefonunda kuranı okutsa sonra amin diyerek tamamlasa olur mu?

 31. Turgut Şengönül
  12/08/2011 - 21:17

  Hayırlı sabahlar… Sitenizi yeni buldum. Biraz inceledim ve çok beğendim. Emeği geçen, ve buradaki yazıları okuyan herkesten Allah (C.C.) Razı olsun inşaallah. Allah’a emanet olun.

 32. selamün aleyküm.enam süresi 90.ayetin açıklamasında harf hatası var. maide ve enam surelerin satır sonlarında i harfleri veya son harfleri eksik çıkıyor. bunları düzeltirseniz sevinirim.siteniz sayeside ilk defa türkçe meal okuyorum.inşallah bitireceğim.ALLAH (c.c)razı olsun.

  Cevap: İlginiz için teşekkürler. Harf hatası düzeltilmiştir. / Site Yöneticisi

 33. Selamün Âleyküm,

  Ebubekir Şatiri’nin hatim cd’sini yükleyebilir misiniz?

 34. ALPARSLAN FEDAKAR
  15/08/2011 - 02:01

  SAYIN KURAN VAKTİ SİTESİNİ KURAN YÖNETEN YETKİLİLER ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN SİZİN SAYENİZDE BİR ÇOK SUREYİ EZBERLEDİM ALLAH EMEĞİNİZİN KARŞILIĞINI AHİRETTE VERSİN İNŞAALLAH.ALLAHA EMANET OLUN.DUAMIZ SİZİNLE…

 35. muttalipsev
  26/08/2011 - 00:08

  SELAMUNALEYKUM

  Aleykum selam ve rahmetullah / Admin

 36. kuranı okuyan güzel sesli hocamızın ismini söyleyebilir misiniz.

  Tüm okuyucular aynı değil, bir sureyi kim güzel okuyorsa onu seçtik. Ama genelde meşari el afasi okuyor / Admin

 37. Selamün ALeyküm,
  Öncelikle Allah razı olsun gerçekten çok güzel bir site olmuş. Ayrıca surelerin yanında bizleri okumaya teşvik etmek için koyduğunuz yazılar da ayrı bir güzellik katmış siteye. Allah emeklerinizin karşılığını kat kat versin. Allah razı olsun.
  (Bir de acaba sureleri okurken aynı zamanda arapçasını da gösterse(hatta mümkünse ok ile takip etse) , öyle bir özellik ekleyebilir misiniz ?)

  Cevap: İlginiz için teşekkürler Mahmut bey. Bahsettiğiniz özelliği eklememiz kısa vadede mümkün gözükmüyor, dualarınızla ilerde inşaallah bu özelliği de ekleriz.

 38. MUHAMMED SURESİNİ OKUYAN HAFIZIMIZ KİMDİR?
  (sayfanın yan taraflarında olan linkteki)

  —-
  Cevap: Meşari el Afasi

 39. Allah sizlerden razı olsun

 40. http://www.youtube.com/watch?v=A0jMd23m9vs&feature=fvsr
  bu videodaki cocugun başka videosu varmı? yada ismini biliormnusunuz?

  Cevap: Bizde başka videosu yok, ismini bilmiyoruz. / Admin

 41. slmn aleykm ve rahmetullahi aleyh..öncelikle sitenizin çok faydalı olduğunu belirtmek isterim, emeğinize yüreğinize sağlık, Rabbim muvaffak eylesin inşallah…ikinci olarak bi sorum olacaktı; surelerin mealleri açıldığı esnada, o an o sureyi okuyan zat kimdir? bilgilendirirseniz sevinirim…slm ve dua ile Allah’ıma emanetsiniz..

  Cevap:
  Aleykum selam Volkan bey,
  Bir sureyi kim güzel ve itidal üzere okumuş ise o sesi kullandık yani hepsi aynı değil ama çoğunlukta Meşari el Afasy okuyor..
  Selamlar,
  Admin

 42. selamün aleyküm
  Allah(c.c) emeğinizin karşılığını ahirette kat kat fazlasıyla versin !
  Dilerim Rabbim vahyi bize açar ; bizi vahye açar!İnşallah bu çalışmayla kuranla inşa olunuruz. Allah sizden ve bizden kabul buyursun!

 43. Gercekten, sunu söylemek istiyorum.

  ALLAH bu siteyi yapanlardan ve yönetenlerden razi olsun, insALLAH >>> ALLAH gönlünüze göre verir.

  Saygilarimla

  Kalender

 44. BARIŞ YAVUZ
  03/02/2012 - 02:50

  Pek değerli arkadaşlar bu fütuhatınızdan mütevellit tebriklerimi ve mevladan muvaffakiyet niyazlarımı haasseten sizlere arz ederim… ettevfik ü miner rahman…. youtube.com/watch?v=GNF1h_m3sgQ

 45. Selamün ALeyküm
  Ta Ha suresini okuyan hocamızın ismi nedir? Cevabınızı bekliyorum.
  Teşekkürler..

  Cevap: Aleykum selam,
  Okuyan: Meşari el Afasi

 46. s.a kardeş kur’an ı kerım meali kime yada hangi kuruma aittir?
  mealde tanri ibaresi geçmekte. sağ alt kısımda gördüğüm kaynak kısmında mealin diyanete ait oldugunu belirtmişin, fakat o mealde “İlah” olarak geçmektedir.
  1- ya sen gayri müslimsin (okuyanların aklına ufak ufak böyle yavaşça sokmaya çalışırsınız )
  2- ya da şuuru yerinde olmayan bir zatsın
  kim olursan ol gerekeni yap gerekli düzenlemeleri gerşekleştir.
  yoksa siten ve şahsın hakkında soruşturma başlatttırım.
  bilgine

 47. As. Seyfullah bey
  Sitede kullanılan meal Diyanet Vakfı yayınlarının mealidir.
  İsterseniz şu adresten karşılaştırabilirsiniz: http://www.diyanetvakfi.org.tr/meal/mealindex.htm
  Ayrıca tanrı kelimesinin kullanımıyla aşağıdaki bilgiyi* öğrenmenizde fayda var……..

  “… (İlâhî) “Ey benim tanrım, ey benim Rabbim!” Tanrı kelimesini kullanmak yasak değildir muhterem kardeşlerim. Bazı kimseler var, “Allah de, tanrı deme!” diyorlar. Tanrı kelimesinin Arapça’sı ilâhtır. İlâhî, tanrım demek… İlâh kelimesi de var Kur’an-ı Kerim’de, Allah kelimesi de var…

  Tabii ilâh tanrı demek olduğundan, başka şeylere de yönelmişse insanlar, onlara da ilâh deniliyor. Meselâ: (Eferaeyte menittehaze ilâhehû hevâhü?) “Tanrı olarak kendisine, nefsinin arzularını tanrı edinmiş insanı görmedin mi?..” Demek ki, hevâ-yı nefsini tanrı edinmek, putlaştırmak diye böyle geçebiliyor. Yâni, tapılan her şeye ilâh denilebilir. Binâen aleyh, bunun Türkçe’si olan tanrı kelimesini kullanırsak, “Hocam, sen de mi tanrı kelimesini kullanıyorsun?” filân diye bana sitem etmeyin! Normaldir, bir mahzuru yoktur.

  Zâten bizim ecdâdımız da Osmanlı Edebiyatı’nda 14. 15. Yüzyıl’da ve daha sonralarda Tanrı Teâlâ filân diye bayağı kullanmışlardır. Daha eski devirlerde “Tengri” diye de kâfî nunu bastıra bastıra kullanmışlardır. Mahzuru yoktur. İlâhî, tanrım demek; rabbim diyelim biz…

  Rab, sahip demek… Bir de insanı sıfırdan alıp, büyütüp beslediği için rabdır. Bir tohumu alıyorsunuz, toplu iğne başı kadar ince bir tohumdan kocaman incir ağacı çıkıyor. Bunu yapan kimdir?.. Allah’tır. Rab, yâni mürebbî, yâni terbiye ediyor, arttırıyor –ribâ–; küçücük çekirdeği koca bir varlık yapıyor. Onun mânâsı başka olduğundan “Rabbim” denmemesi lâzım, “Tanrım” denmesi lâzım!.. Ama siz darılmayın diye ben “Rabbim” de diyebilirim; yeter ki, sizin gönlünüz hoş olsun.”

  * Prof. Dr. M. Es’ad Coşan, “Hz. Ali Efendimizden Vecizeler”, s.49-50., Seha Neşriyat, İstanbul, 1995

  NOT: Müslim olana gayrimüslim ithamında bulunmanın kişiyi dinden çıkardığını da bilmenizde fayda var…. İkinci ihtamınızla ilgili hakkımı helal ediyorum ama birinci ithamınızla ilgili hakkımı helal etmiyorum…

  Semavi İsmailoğlu
  Kuranvakti.com

 48. allah razı olsun güzel paylaşımlar yapmışsınız ama bide birkaç farklı linkten indirme olanağınız olsa imiş mükemmel olurmuş genede allah razı olsunnnn

 49. DURAK ZORLU
  12/03/2012 - 03:35

  EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.

 50. serkan çiftçi
  27/03/2012 - 08:18

  selamın aleyküm
  Hicr suresi 29. ayette harf hatası var. Düzeltirseniz sevinirim!

 51. Selamun Aleykum,
  Sayın site yetkilileri, bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Sitenizde Kuran-ı Kerim dinlemek ücretli mi acaba?

 52. Aleykum selam Talha bey,
  Sitemizdeki hizmetlerin hiçbiri ücretli değildir.

 53. nedim şencan
  01/04/2012 - 08:58

  BÖYLE MUHTEŞEM HAZİNEYİ BİZLERE SUNAN TÜM KARDEŞLERİMİZDEN RABBİM ALLAHIM RAZI OLSUN DİYORUM VE BİRDE BURAYA ABDURRAHMAN SADİEN NİN 30 CÜZLÜK HATM İ ŞERİF TİLAVETİNİ EKLEMİNİZİ ALLAH RIZASI İÇİN TALEH VE RİCA EDİYORUM. ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN..

 54. harika bir site olmuş teşekkürler

 55. öncelikle böyle bir siteyi kullanıma açtığınız için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. fakat kim bilgisayarlarda site açılmasına karşın kuranı kerimden sureler dinlemek için sol taraftaki seçeneklerden ilgili bağlantıyı açtığımızda surenin play(oynatma) kısmına ulaşamıyoruz. gerekli olan bütün programlarımızda yuklu( flash player, codecler…vs) bunun bir çözümü varmı, varsa ilgilenirseniz seviniriz. şimdiden teşekkürlerimizi sunarız. Allah’a emanet olunuz.

 56. Hangi browserda açılmıyor, bilgi verebilirseniz yardımcı olmak isteriz..

 57. AHMET EMİN AKTİMUR
  07/06/2012 - 04:25

  selamun aleyküm
  Allah sizlerden razı olsun. ne kadar hayırlı bir işe vesilesiniz.
  sadece önerim web sayfasında bordo gibi karanlık ve boğucu bir renk yerine daha iç açıcı beyaz mavi yeşilin açık renk tonlarında bir renk kullansanız ve ana sayfada o flashta insan yerine yine insanın ruh dunyasına hoş gelecek bir çiçek doga manzarısı veya insanı düşündürecek bir obje kullansanız daha iyi olacagını ümit ediyorum.
  Allah emeklerinizi zay etmesin

 58. selamın aleykum allah razı olsun allah yayında ve yapımda emegı gecenlere ve vesıle olanlara ıkı cıhan guneşi nasıp etsın.

 59. 100. Adiyat Suresi
  101. Karia Suresi
  102. Tekasur Suresi
  103. Asr Suresi
  104. Hümeze Suresi
  105. Fil Suresi
  106. Kureyş Suresi
  107. Maun Suresi
  108. Kevser Suresi
  109. Kafirun Suresi
  110. Nasr Suresi
  111. Tebbet Suresi
  112. İhlas Suresi
  113. Felak Suresi
  114. Nas Suresi sureleri hangi hocamız okuyor?

  Cevap: Meşari el Afasy

 60. Selamun Aleyküm.Siteniz çok güzel olmuş.Tüm insanlara hayırlara vesile olur inşaallah.Kuran-ı Kerim dinlemek için açtığımızda Arapça okunuşu ve Türkçe meailni görüyoruz.Bunun yanında bir de Arapça yazılışını da ekranda görsek daha güzel olmaz mı? Surelerin okunuşunu Arapça yazılışından takip edebiliriz.Şimdiden teşekkürler.

 61. Merhaba,
  Surelerin içerisine girdiğimizde dinleyebiliyorduk, şu anda dinleme butonu görünmüyor. Bu özelliğin yeniden yüklenmesi mümkün müdür?Hayırlı günler dilerim.

  CEVAP: Elif Hanım, teknik bir problemden kaynaklanıyor, en kısa sürede tekrar mümkün olacak inşaallah. Dualarınızı eksik etmeyiniz lütfen… / Site Yöneticisi

 62. Çok teşekkür ederim. İlk kez Kur’an-ı Kerim-i feyz alarak dinlemeye bu site ile başlamıştım. Vesile olduğunuz için tekrar çok teşekkür ederim, cani gönülden “Allah razı olsun”.

 63. ÇOK GÜZEL BİR SİTE BURADAN DAHA GÜZEL OKUYABİLİYORUM.HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM …ALLAH RAZI OLSUN…

 64. Burak Yaka
  20/07/2012 - 04:36

  Allah razı olsun gerçekten mükemmel ve bir çok hayra vesile olan bir site yapmışsınız. Sizin vesilenizle mukabele yapacağım bu sene inş.

 65. Allah sizden razı olsun çok iyi bir iş yapmışsınız çok teşekkür ederim kuran hatimimi buradan yaptım sizin vesilenizle İstanbul da imam hatip lisesinde başarı sağlayacağım

 66. Selam.Bu güzel ayda, böyle güzel sesli imamlardan kur’an tilaveti dinlememize vesile olduğunuz için Allah razı olsun..

 67. gerçekten çok güzel bir site yapmışsınız Allah hepinizden razı olsun ben sure indirmek istiyorum burada sure indirme gibi bir imkan var mı

 68. S.a. Hayırlı Ramazanlar.
  Fecr Suresini okuyan kişinin ismini verebilir misiniz? Şükran…

 69. vildan özcan
  31/07/2012 - 09:14

  Allah razı olsun ..hepinizden ,siteyi hazırlayanlara özellikle teşekkür ve tebriklerimi sunmak istiyorum..bir de İsra suresini okuyan imam kimdir ? bildirirseniz memnun olurum.

 70. Talha Kahraman
  08/08/2012 - 06:01

  http://www.kuranvakti.com/sureler/meryem-suresi/ bu linkteki meryem suresini okuyan kim lütfen geri dönün ?

 71. ibrahim gürsoy
  09/08/2012 - 12:52

  Bu siteyi kuranlardan allah razı olsun inşaallah bir ricam olacak Taha suresini okuyan hocamızın ismi nedir acaba ? yardımınız için şimdiden allah razı olsun

 72. Gaffur Ödmen
  14/08/2012 - 12:08

  Emeğiniz için çok teşekkürler, sayenizde güzel bir Kuran ziyafeti çekiyorum.Allah(c.c) razı olsun.Selam ve dua ile Kadir gecenizi kutlarım…

 73. Gaffur Ödmen
  14/08/2012 - 12:31

  Tanrı ile ilgili açıklamanız için de teşekkür ederim.Seyfullah beyin mesajını okuyunca açıkçası dehşete kapıldım.Müslümanların her tarafı fitne ve fesatla kaplanmışken onu sadece Tanrı kelimesinde araması çok üzücü.Zaten İslam coğrafyasının geri kalmışlığıda butip zihniyetlerin hala bunlarla zaman harcamasından ileri gelmektedir.Aklınca dinini imanını korumuş oluyor ama Arap çoğrafyasındaki fitneleri amerikan uşaklığını görmezden geliyor.Biz hala bunları tartışalım ki aklı selim insanlar tartışmazlar bile! elalem aya çıksın.Araplar hala Türkleri çekemesin, İranlılar müslüman coğrafyasının başı olmak istesin sırf bu isteklerinden dolayı islamda mezhep çatışmalarını desteklesin, Araplar petrol rezervlerinin %36 sını topraklarında barındırsın ama yüzyıllardır Allah tealanın Türklere vermiş olduğu islamı koruma görevini başarıyla sürdürdüğünü unutup hiç destek vermesin conilere altın tepsilerde sunsun elbette dünyada ezilen horlanan kanı akan garip sahipsiz müslümanlar olmaya devam edecektir.Bugün İslam ülkelerinin başını çekebilecek tek ve yegane ülke Türkiye’dir ve İslamiyetin yayılması korunması akan müslüman kanlarının durması için Allah’ın kamçısı olan güçlü Türkiye’ye ihtiyaç vardır.Osmanlı’da olduğu gibi bugün tüm islam coğrafyasının haklarını koruyabileceği tek ülke olan Türkiye’yi desteklemeleri gerekir.İçinizden bazıları Türkiye’de amerikan kuklası diyen olabilir ama dışa bağımsız Arap çoğrafyasının desteğini tümüyle arkasında gören Türkiye ile kimse baş edemez.Ozaman dünyada haksız yere bir müslümanın kanı bile dökülse bunun hesabını sorabilecek güçlü müslüman bir ülkemiz olacaktır onun adı da TÜRKİYE dir…

 74. Kuran´ı Kerimi okumamıza vesile olduğunuz için ALLAH [C.C.] sizden iki cihanda da razı olsun.İbrahim eş-Şureym ´in hatmi şerifinin 30úncu cüzünün MÜRSELAT suresinin yerini düzeltirseniz memnun olacağız şimdiden teşekkür ederim.

 75. ÇİĞDEM KIZIL
  25/12/2012 - 08:04

  Siteniz çok güzel, emeklerinize sağlık. Yolunuz açık olsun. Lakin ses dosyaları çalışmıyor. Bir kaç farklı browser ile denedim. Hiç birinde çalıştıramadım. Neden olabilir? Sitenizden faydalanmayı çok istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. ALLAH’a emanet olun, selam ile…

 76. Tekrar dener misiniz Çiğdem hanım, düzelmiş olması lazım..

 77. ÇİĞDEM KIZIL
  26/12/2012 - 08:21

  Selamunaleyküm. Gün içinde sürekli denedim ama, çalışmıyor. Şöyle ki; yükleme hiç başlamıyor maalesef. Hayırlı akşamlar.

 78. İsmail ÇAKIR
  27/12/2012 - 15:54

  Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla
  Saygıdeğer kardeşlerim. çok muhteşem bir çalışma yaparak hazırladığınız, paha biçilemez emeğiniz için Allah-ü Teâlâ sizlerden razı olsun… Başarılarınızın devamını diler. sağlık, Sihhat ve Hayırlı uzun ümür dileklerimle. Almanya – Bergkamen’den
  Gazeteci ben Kardeşiniz. İsmail ÇAKIR (67)

 79. abdulkadir
  12/01/2013 - 13:48

  Selamun Aleykum…Ben çoğu sûrede olduğu gibi Abese sûresini okuyan kişinin kim olduğunu öğrenmek istiyorum rica etsem yardımcı olur musunuz?bir de okuyan şahsın hatim setini almak istiyorum nerede bulabiliirim?

 80. Siteyi hazırlayanlardan Allah gani gani razı olsun.O kadar değerli bir hizmet sunuyorsunuz ki Rabbim karşılığını verir size inşaallah…Sure açıklamaları hem sade hem de çok doyurucu.Nefse ağır gelmeden çok guzel faydalanmamızı bizi Kur’an a ısınmamıza vesile oluyorsunuz…Şüphesiz Allah görüyor..iyiki sizi Yuce Rabbim karşıma çıkardı.Bunun karşılığının maddi bir karşılığı nazarımda inanın yok…

 81. Mevdudi (Tefhim’ül Kur’an) dili çok anlaşılır ancak hakkında çok eleştiri var ehli sünnet olmadığı söyleniyor.:(Neden bu kadar zor dinimizi öğrenmek?kafam allak bullak oldu.tefsirler için takım tutar gibi eleştiriler mevcut…

 82. erkan uzun
  30/01/2013 - 00:30

  GÜZEL peki bunları bilgisayaramıza indirip dinlememize izin varmı yoksa nasıl temin edebiliriz.sormadan yasin ve inşirah surelerini indirdik hakkınızı helal edin

 83. HASAN ÖZTÜRK
  31/01/2013 - 04:08

  Sayın Yetkili,
  Yaptığınız hizmetler için ALLAH razı olsun fakat “Kaş yaparken göz çıkarmayalım.” Mehmet Emin Ay’ın mp3 Hatim setindeki 4.Cüz ( DÖRDÜNCÜ CÜZ) kendi sayfasından değil 11.sayfadan (ONBİRİNCİ SAYFA) başlayarak devam ediyor.
  Sizden dileğim,en kısa zamanda 4.Cüz’ü düzelterek kendi sayfasından başlamasını sağlamanızı istiyorum.
  Şimdiden yaptığınız ve yapacağınız hizmetlerden dolayı ALLAH sizlerden razı olsun..
  GSM:0 530 760 69 56

 84. Gonca VARLI
  31/01/2013 - 16:01

  Allah razi olsun cok güzel bir hizmet olmus Bir konuda yardimci olursaniz duacinizim, Mesari den dinleyerek ezber yapiyorum,Fakat bilgisayarimdaki siteden Mp3 e aktaramiyordum.Sizin sitenizden Mp3 e aktarma yapmak istiyorum öncelikle izniniz var mi? bir de Mp3 te dinlerken sure sure mi yoksa cüz olarakmi geri ileri sardirabiliyoruz simdiden tesekkürler Allah razi olsun S.A.

 85. Şamil Alperen
  07/02/2013 - 10:19

  Kadir Suresini Okuyan Hocamızın Ismini Öğrenebilir miyim?

 86. 81 ve alak süresini okuyan hocanin ismi lütfen

 87. serkan çiftçi
  18/02/2013 - 11:20

  s.a bakara suresinin 10:25 dakikasında sure başa sarıyor düzeltirseniz sevinirim!

 88. Ömer Faruk ÖZDEMİR
  20/02/2013 - 14:17

  Hocalarımızın ağzına sağlık ve bu sitede emeği geçen herkesin eline sağlık. Allah razı olsun. Cenabı Rabbim her iki cihanda da darlatmasın.

 89. Enfal suresini okuyan hocamizin ismi nedir acaba?

 90. nebe suresini al afasy okuyor diye cevap vermişsiniz ancak ben başka yerde aradığımda farklı bir kıraat buluyorum.. ve öğrenmek istiyorum kimin okuduğunu..

 91. Sevgili kardeşlerim ALLAH hepinizden razı olsun hepinizin eline sağlık elleriniz dert görmesin Allah her iki dünyada da sizi hür ve huzurlu kılsın kardeşlerim.

 92. sureleri okuyanın kim oldugu belli olsaydı yada hafiz secimi yapılabilseydi iyi olurdu

 93. ALLAH BU SİTEYİ YAPANLARDAN BİNKERE RAZI OLSUN . ÇOK GÜZEL İSTİFADE EDİYORUZ .

 94. nasıl indere bilirim

 95. FECR SURESİNİ OKUYAN HAFIZ KİMDİR?
  (sayfanın yan taraflarında olan linkteki)

 96. Mehmet Cemil
  25/04/2013 - 14:06

  Fecr Suresini okuyan hafız kim?
  (sol taraftaki surelerden)

 97. dilaver ÇİTOĞLU
  03/05/2013 - 10:51

  Başta Teşekkür ederim gerçekten güzel ve kullanışlı bir site olmuş. Şimdi aynı düzende “Hadis” ler içinde bir bölüm şiddetle talep ediyoruz. Başarılarınızın devamını diler. allah yoklunun kandilleri olursunuz inşallah.

 98. bu siteye emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun sitede olan tüm sureleri indirdim hakkınızı helal edin

 99. VOLKAN DİLSİZ
  14/05/2013 - 04:38

  çok güzel bir site olmuş emeği geçen herkeze tşk ediyorum allah razı olsun ..

 100. sad süresi 32 ayet yanlış yazılmıs

 101. Özkan ÖNDER
  29/05/2013 - 04:29

  Merhaba,
  Sayfanızdaki inşirah suresi okuyan kişinin ismini öğrenebilirmiyim lütfen haftalardır aradım bulamadım en sonunda size yazı yazmak aklıma geldi.Sayfanızın altındaki tilavet kısmındaki isimleri denedim baktım ama okuyuş tarzları farklı yardımcı olursanız çok sevinirim
  iyi çalışmalar.

 102. İnşirah suresini okuyan Meşari el-Afasi

 103. Hata giderilmiştir, ilginiz için teşekkürler.. / Admin

 104. Selamun Aleykum..
  Sizden bir konuda yardim istiyorum..
  Interneten Satilik Kur’an’i kerim meali ariyorum…
  Ne yazik ki pek guvenelir mi bilmiyorum.
  Sizlerin bildigi bir site varmi ? ve ya Sizin bir video’nuzda gordugum o Kur’ani Kerim meali olani gonderebilirmissiniz ?
  Yurt disinda yasadigim icin bulmak kolay degil.
  Sizlerin bana yardimci olacaginiz umuduyla sizlere yaziyorum..
  Simdiden Allah razi olsun;..=)

 105. Aleykum Selam Sevtap Hanım, kısa filmde görünen ve bizim de tavsiye ettiğimiz meal: Feyzül Furkan Açıklamalı Kur’an-ı Kerim Meali (Server İletişim Yayınlarına ait). Şu adresten temin edebilirsiniz, yurt dışına da gönderiyorlar: http://www.internetpazar.com/kurani-kerim/feyzul-furkan-kurani-kerim-meali.html

 106. Cok Tessekur ederim ! Allah Razii Olsuuun Sizlerdeen =)),

 107. Özkan ÖNDER
  01/07/2013 - 18:30

  Çok teşekkürler Allah razı olsun.

 108. Ali Rıza ÇUHA
  30/08/2013 - 06:50

  Çok güzel bir site olmuş emeği geçen herkesten Allah Razı olsun. Başarınızın devamını dilerim.

  Ali Rıza

 109. Ali Rıza ÇUHA
  02/09/2013 - 04:10

  Sayın Semavi Bey,

  Amenerresulü, Hüvallahüllezi ve Ayetelkürsü dualarınıda arşive ekelemenizi çok arzu ederim. Başarılarınızın devamını dilerim. Rabbim yar ve yardımcınız olsun İnşallah.

 110. Sayın editörler
  hemenizle.tv.tr bana ait bir sitedir ve bende Kur’an-ı Kerim bölümü yapmak istiyorum
  ayetleri sizden almam bir sorun oluşturur mu?

  CEVAP: Sorun oluşturmaz.. / Admin

 111. HAYRA KULLANANLARA HAYIRLI OLSUN.

 112. Merhaba,
  Öncelikle sitenizde yaptığınız işi takdir ediyorum ama asıl araştırıp bulamadığım ve merak ettiğin Mülk Süresini kimin okuduğu.Allah rızası için okuyanın ismini e mailime cevap olarak atar mısınız?

  CEVAP: Meşari el Afasi

 113. Selamun Aleykum
  Admin http://www.kuranvakti.com/sureler/mulk-suresi/
  burda Mülk suresini kim okuyor söyler misin ? İnternette çok aradım ama bir türlü bulamadım ismini.Sitenizde verilen Kaynaklar kısmında ki isimlere baktım ama onların kıraati farklı.Yardımcı olursanız çok sevinirim…

  CEVAP: Meşari el Afasi

 114. Selamün Aleyküm,sizden bir konuda yardım isteyebilir miyim?Benim için çok önemli.Kaç gündür sitenizde okunan ”Abese Suresi’ni”hangi hafızın okuduğunu bulmaya çalıştım ama bulamadım.Bana yardımcı olur musunuz?Çünkü ” Abese Suresi’ni” her dinlediğimde kalbim huzur doluyor.Ayrıca bu siteyi hazırladığınız için çok teşekkür ederim.Allah sizden razı olsun.Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

  CEVAP: Meşari el Afasi

 115. Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.

 116. Selamın Aleyküm,

  Misharı Al Afasy’nin hatim Cd sini bulamıyorum. Nerelerde satılıyor? Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  Allaha emanet olun.

 117. Muhammet Kabukçu
  14/11/2013 - 02:27

  Sitenizi geç buldum ama çok beğendim. Siteyi kuranları Allah (c.c) için seviyorum. Allah sizden razı olsun.

 118. Aleykum Selam Arzu Hanım,
  CD satışı hakkında bilgimiz yok ama şuradan temin edebilirsiniz:
  http://www.kuranvakti.com/mesari-el-afasi-hatim-seti-mp3-indir/

 119. Ali Rıza ÇUHA
  02/12/2013 - 01:08

  Sayın Semavi Bey,

  Öncelikle bu güzel hizmetinizden ALLAH razı olsun ve başarılarınız daim olsun.

  Acaba NEBE suresi ve YASİN suresini hangi hafızlar okuyor?

  Ayrıca daha evvelce Amenerresulü, Hüvallahüllezi ve Ayetelkürsü dualarınıda arşive ekelemenizi rica etmiştim bu mümkün olabilirmi acaba? Başarılarınızın devamını dilerim. Rabbim yar ve yardımcınız olsun İnşallah.

 120. Çok güzel olmuş. allah razı olsunn

 121. Ali Rıza ÇUHA
  26/12/2013 - 01:18

  Sayın Semavi Bey,

  Haşr suresinde 1nci ve sonuncu ayette aynı kelimeler iki farklı şekilde tercüme edilmiş. Şöyleki “Vehüvelazizülhakiym” ayeti 1nci ayette “O, üstündür, hikmet sahibidir” şeklinde; sonuncu ayette ise “O, galiptir, hikmet sahibidir.” şeklinde tercüme edilmiş. Acaba hangisi doğru olanıdır? bir düzelme varsa yapılmasını rica ederim.
  Saygılarımla,
  Ali Rıza ÇUHA

 122. kemal tahir KULAKLIOĞLU
  24/04/2014 - 01:32

  Selamunaleyküm…
  Öncelikle Kur’an Tilaveti ve Meali üzerine böylesine güzel bir site hazırlamış olduğunuz için Allah (c.c.) sizleri iki cihanda aziz ve muvaffak eylesin. Rasulünün (s.a.v.) sancağı altında kevser havuzu başında onunla olacaklardan eylesin. Niyetinizde istikamet versin. Yolunda, göstermiş ve gösterecek olduğunuz halis niyetinizle daim ve kaim eylesin. Bizlere de bu güzelliklerden istifade ederek ahirzaman fitnelerinden muhafaza olmayı nasip ve müyesser eylesin…

 123. semiha yılmaz
  07/05/2014 - 06:53

  harika bir site bence

 124. semiha yılmaz
  07/05/2014 - 06:55

  ben alfabetik sıraya göre arıyordum sonunda buldum

 125. merhaba

  Ali İmran suresi 166. ve 167 . ayetler aynı yazılmış, düzeltebilirmisiniz.

 126. Zeliha Azder
  15/01/2015 - 14:14

  Rad suresının tilaveti kime ait cevaplarsanız sevınırım selamlar

 127. hasan filiz
  29/01/2015 - 02:30

  tesekkurler. allah razi olsun. elinize yureginize saglik.

 128. selda parlak
  24/02/2015 - 00:43

  Bu sitenin farkına anca varanlardanım,çok beğendim.Artık her zaman ziyaretçisi olacağım Allah’ın izniyle.Her namazımın ardından okuduğum ayetleri artık bu siteden de tecvitli okuyan hocalarımızın sesinden de dinleyebileceğim.Allah razı olsun emeği geçenlerden.

 129. Seymournima
  23/04/2015 - 10:09

  Ich bin gerade zufaellig auf Ihrer Webpage gelandet (war eigentlich auf der Suche nach einer anderen Homepage). Ich moechte diese websiete nicht verlassen, ohne Euch ein Lob zu dieser gut strukturierten und schick designten Page zu hinterlassen!

 130. HÜSEYİN ACAR
  15/10/2015 - 05:44

  Allah razı olsun kardeşim rabbim işlerinizi kolay eylesin kur’an şefaatçiniz olsun inşallah

 131. Bilge Bilici
  02/12/2015 - 03:42

  S.A.
  Kur’an vakti’ni memnuniyetle dinliyorum, emeği geçenlerden Allah razı olsun.
  Medya player ile ilgili birşey kafama takıldı onu iletme ihtiyacı hissettim.
  Dinleyicilerin bulunduğu ortamlar belki çok uygun olmayabilir, kısık sesle dinlemek isteyebilirler. Medya player ses seviyesi %100 olarak default ayarlanmış, yeni bir sureye geçtiğimizde otomatik sesi sonuna kadar açılıyor ve acele yetişip kapatmaya çalışmak zorunda kalıyoruz. Default olarak %25 ayarlasanız, dileyen sesini açsa.
  Bir başka husus, aynı sure içinde boşluksuz, sürekli dönüp duruyor, müteakip sureye atlasa? (Bunun için bir seçenek butonu da konulabilir)
  Rabbim emeklerinizin karşılığını hem dünyada hem de ahirette versin, yar ve yardımcınız olsun.
  Sevgi ve hürmetlerimle.

 132. Celik Aktürk
  12/03/2016 - 06:42

  Hayırllı günler.Öncelikle Allah razı olsun çok güzel bir site.Çok faydalanıyoruz çok şükür.Ben birşey sormak istiyordum.Meryem Suresi ni hep ve sadece bu siteden dinliyorum.Çünkü kıraati ve insana verdiği duygu benim için gerçekten çok etkileyici.Acaba Meryem Suresini okuyan kişinin adını verebilirmisiniz? başka sureleri de aynı kıraatle dinlemek isterim.
  Teşekkürler.Dua ile…

  CEVAP: Hayırlı günler, Meryem suresini okuyan kişi Meşari Raşid el Afasi.

 133. ABDULLAH AKIN
  05/05/2017 - 04:19

  Emeklerinize sağlık.Bizlere iniş dönemlerindeki hayatı – şartları da açıklamak suretiyle okunan ayetlerin anlaşılmasını sağlıyorsunuz.Bir de iniş sırasına göre tasnif olsa ( alfabetik yerine ) çok daha güzel olur düşüncesindeyim.Hayırlı günler.

 134. Sitenizde kuran dinleme bölümünde cin süresini okuyan hocanın adını öğrenebilir miyim?

 135. Hayırlı günler. Hümeze Suresi’ni kim okuyor acaba? O sesten başka kıraatlar da dinlemek isterim.
  Teşekkürler.

 136. Abdullah Ç.
  05/01/2021 - 17:19

  Kurulduğu günlere şahitlik etmiş birisi olarak yıllar sonra hala bu site üzerinden Kur’an’imiza ulaşabilmek çok güzel.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *